Edycja XLI – Informacje

W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady i Szkoły – Gospodarza chcielibyśmy zaprosić Uczniów wraz z Opiekunami na zawody XLI edycji. Przyszłoroczne rozgrywki odbędą się, podobnie jak w poprzedniej edycji, dwuetapowo:

      1. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie – piątek 9 lutego 2018 r. – test pisemny w celu wyselekcjonowania najlepszych 16-stu zawodników w każdej grupie tematycznej.
      2. Zespół Szkół Elektrycznych im. mjr Henryka Sucharskiego w Gorzowie Wielkopolskim – piątek oraz sobota 23 i 24 marca 2018 r. – część praktyczna i finały.

Szczegółowy harmonogram zostanie doprecyzowany w późniejszym terminie.

Bez zmian pozostają grupy tematyczne: elektryczna, elektroniczna, mechatroniczna, teleinformatyczna, elektroniki i informatyki medycznej, informatyczna oraz zasady oceniania poszczególnych etapów. Brane jest jednak pod uwagę zwiększenie zasięgu terytorialnego Olimpiady na południe i wschód poza granice kraju. Oczywiście, zgodnie z zapisami Regulaminu nie uszczupli to liczby Laureatów i Finalistów z Polski.

Szkoły mające zamiar wystartować w rozgrywkach, proszone są o przeprowadzenie eliminacji szkolnych na zasadach określanych przez daną Szkołę i desygnowanie najlepszych do udziału w etapie pisemnym na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zmiany i to istotne dotyczą spraw administracyjnych. W tym roku odświeżyliśmy stroną internetową Olimpiady i dodatkowo wyposażyliśmy ją w funkcjonalność elektronicznej rejestracji uczestników. O opcji elektronicznej rejestracji poinformujemy wkrótce. Jeśli macie Państwo swoje propozycje dotyczące zawartości strony to prosimy o kontakt.

W tym miejscu miło nam poinformować, że Szkołą Gospodarzem XLII edycji będzie Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Równocześnie zachęcamy Szkoły do zgłaszania chęci udziału we współorganizowaniu przyszłych edycji Olimpiad.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy oowee@agh.edu.pl

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Krakowie.

W imieniu Komitetu Głównego,

Bogusław Wiśniewski